do kasy suma: 0,00 NOK
NOWOŚCI
Pelavo Nos i Zatoki, syrop, 120 ml
Pelavo Nos i Zatoki, syrop, 120 ml
199,00 NOK
szt.
Sinecod, 5 mg/ml, krople doustne, 20 ml
Sinecod, 5 mg/ml, krople doustne, 20 ml
159,00 NOK
szt.
Chleb pszenny tostowy 500 g
Chleb pszenny tostowy 500 g
39,00 NOK
szt.
Cenos Ryż biały długi 1 kg
Cenos Ryż biały długi 1 kg
69,00 NOK
szt.
Zozole Hello Żelo Rainbow Żelki 75 g
Zozole Hello Żelo Rainbow Żelki 75 g
42,00 NOK
szt.
Lazur Ser pleśniowy Błękitny 100 g
Lazur Ser pleśniowy Błękitny 100 g
35,00 NOK
szt.

Theraflu ExtraGRIP, proszek do sporządzenia roztworu doustnego, 14 saszetek

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 14 dni
Cena: 198,75 NOK 198.75
ilość szt.
Zyskujesz 0 pkt [?]

towar niedostępny

Pin It

Opis

Opis

Theraflu EXTRA GRIP Preparat stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia.

Skład

(1 saszetka): paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg oraz substancje pomocnicze w tym sacharoza.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można powtórzyć po 4-6 godzinach. W ciągu doby można przyjąć zawartość 3 saszetek.

Zgodnie z przedstawionym schematem dawkowania preparat można stosować nieprzerwanie wyłącznie przez 5 kolejnych dni.

1 saszetka zawiera proszek do sporządzania roztworu doustnego o naturalnym aromacie cytrynowym. Proszek jest rozpuszczalny w gorącej wodzie.

Działanie

  • zmniejsza obrzęk nosa
  • przeciwbólowe
  • przeciwgorączkowe

Wskazania

Preparat stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia, takich jak: gorączka, dreszcze, bóle mięśni, bóle kostno-stawowe, bóle głowy, obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, nadmierna wydzielina z nosa, kichanie.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku jeśli występuje:

  • nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu,
  • ciężkie schorzenia układu krwionośnego, wątroby, nerek,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • gruczolak gruczołu krokowego z tendencją do zalegania moczu,
  • niedrożność szyi pęcherza moczowego,
  • niedrożność odźwiernika dwunastnicy,
  • czynna choroba wrzodowa,
  • cukrzyca,
  • choroby płuc (w tym astma),
  • jaskra z wąskim katem przesączania,
  • wrodzony niedobór dehydrogenazyglukozo-6-fosfatazy fosforanowej,
  • padaczka,
  • stosowanie inhibitorów MAO i okres do 2 tygodni po ich odstawieniu,

Działania niepożądane

Reakcje nadwrażliwości (pokrzywka, wysypki, napady astmy), zaparcia, biegunki, wzdęcia, nudności, wymioty, pieczenie w nadbrzuszu, suchość w jamie ustnej i gardle, senność, bóle i zawroty głowy, uczucie zmęczenia, drażliwość, nerwowość, wzrost ciśnienia krwi (zwłaszcza u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym).

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich lekach, stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować dzieci poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może powodować senność. Podczas stosowania preparatu nie należy prowadzić pojazdów i obsługiwać urządzeń mechanicznych. Uczucie senności może nasilać się u osób stosujących lek i przyjmujących leki nasenne lub pijących napoje alkoholowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium